חשוב לדעת

תחביב גידול הכלבים הוא נושא מפותח מאוד בעולם כולו.

זה לא מקרה שכלבים גזעיים אם אילן יוחסין יקרים מאוד. אבל זה לא מספיק לקנות גור כלבים מיוחס או לאמץ חבר חדש למשפחה, צריך גם לטפל בו. מי שרוצה לגדל כלב ולזכות בתחרות, או לחילופין סתם ללכת ברחוב ולהראות את יופיו לחברים, צריך לדאוג לו.

אנשים קונים כלב גזעי או מעורב ולא דואגים להופעתו, מזניחים את הטיפול בו וזה יכול להיות יקר.

פעם גם אני חשבתי שזה רק עניין של יצירתיות…

לוקחים מכונה, מסרק, מספרים ועושים צורות מהפרווה של הכלב. אבל כשהגעתי לארה"ב, התברר לי עד כמה הדברים מורכבים.

דברים חשובים שכדאי לדעת על הכלב או על המספרה שם הכלב מקבל טיפול:

1. חשוב – שכל כלי התספורת יעברו חיטוי יסודי, בין כלב לכלב. בעלי הכלבים מאפשרים לכלבים שלהם להתרוצץ חופשי, לרחרח בצואת כלבים אחרים ולהתחכך בכלבים אחרים. הפרווה שלהם עלולה להעביר זיהומים מכלב לכלב. שלא לדבר על כך שבקיץ הקשה של מדינתינו הם מגיעים עם פרעושים וקרציות ונכנסים למספרה, שם הם משאירים אותם.

2. חשוב – שגם כלב שמגיע למספרה לא יהיה חופשי, לא על השולחן ולא על הרצפה. הם בדרך כלל מאוד מפוחדים וזה יכול לגרום לכך שיתקפו אחד את השני או כשהם על השולחן, יקפצו וישברו את הרגליים. לכן רצוי לשמוע מהספר איך הוא מאבטח את הכלבים היקרים לנו במספרה שלו.

3. כלבים גזעיים דוגמא הפודל, בישון… רצוי לרחוץ פעם בחודש או לחילופין לספר כל חודש מינימום כדי לשמור על סגנון התספורת (הרחבה בנושא גזעים בקטגוריה חשוב לדעת).

4. ניקוי אוזניים גזירת ציפורניים – חשוב לעשות בתדירות של פעם בחודש, תלוי גם בסוג הכלב. יש כלבים שבאופן טבעי משפשפים את הציפורניים בהליכה ויש כלבים שצריכים להגיע לספר ולעשות את זה. הנזק אם לא עשינו כך הוא בדלקות פרק הרגל שגורמות לעיוות בהליכה. אוזניים – חשוב לדאוג שהם נקיות ואין בהן הרבה שערות אשר גורמות לחוסר אוויר נקי לחדור לאוזן. כמו שאנחנו בני האדם מגעים לספר וחופפים את הראש לפני התספורת, כך גם שער הכלב אשר מגיע שומני. מכונת התספורת יוצרת משיכת שעיר וגירוי בעת ביצוע התספורת. איכות התספורת הרבה יותר גבוהה אחרי רחצה.

5. לא כל ספר כלבים שסיים בית ספר לספרות הוא ספר כלבים. כדי לזכות בתעודת הסמכה מאיגוד הספרים הבינלאומי, יש לעבור 200 שאלות בכתב על כל קבוצת גזע ומבחן מעשי, כל זה לוקח 5 שנים לערך אחד מהאיגודים האלה הוא- National Dog Groomer Association Of America

ׁמאוד חשוב לי שתטפחו את הכלב ותדאגו לו.

עכשיו אחרי שקראתם, הייתי רוצה לתת לכם כמה טיפים איך לבחור מספרה בשביל הכלב שלכם.

גם אם אתם לא מתכוונים לשלוח אותו לתחרויות, יש חשיבות גבוהה לטיפול יומיומי בפרווה שלו.

כשאתה בוחר עבורו מספרה יש כמה דברים שהייתי רוצה לשים לב אליהם:

- קודם כל להרים את הראש ולחפש את תעודות ההכשרה של ספר הכלבים, במיוחד אם יש לך כלב שצריך להציג אותו בתחרות – האם יש לו תעודת הכשרה ספציפית לגזע.

- אל תיתן לכלב שלך להסתפר במספרה בה לא מחטאים את כלי התספורת בין כלב לכלב.

- מאותה סיבה כדאי לבדוק שחופפים את הכלב לפני שמספרים אותו.

- חשוב מאוד לבחור במספרה שבה הכלב שלך יקבל טיפול מלא – חפיפה, תספורת, ניקוי אוזניים / שיניים וגזיזת ציפורנים.

אוהבי כלבים מתייחסים לכלב כמו בן משפחה, חשוב שגם הספר יהיה סובלני, רגוע ונעים, כדי שתהיה בטוח שהכלב במקום הטוב ביותר.

כאן ענת לב – מעצבת שיער לכלבי צמרת

אם באמת חשוב לכם שהכלב שלכם יראה כמו שצריך, מלאו עכשיו את הפרטים ואשמח לתת לכם את השרות הטוב ביותר